fbpx
News
Për të qenë pjesë e Programit Discover America Work and Travel ju duhet që paraprakisht të parakualifikoheni në zyret e Discover America! - Edhe ju mund të jeni pjesë e Discover America Work and Travel WAT 2019! Klikoni në VIDEO dhe pastaj në TUTORIALS për tu njoftuar për procesin e aplikimit.    Studentë, ju do të keni në dispozicion të zgjidhni punën në njëren nga 77 Kompanitë Amerikane të cilët do të punësojnë Student nga Kosova për Verën 2019. Studentët e parë do të kenë mundësin të zgjedhin të parët. Është mirë të jesh ndër të parët, apo jo!    Aplikimi për Programin Work and Travel 2019 ka filluar. Studentë ejani në zyret e Discover America të parakualifikoheni në Program, punoni dhe përjetojni jetën dhe kulturën amerikane gjatë verës 2019! Suksese nga DA    NËSE JENI ME SHOKË/SHOQE JU MUND TË PUNONI TEK PUNËDHËNËSI I NJËTË, OSE NËSE JENI VETË NE MEGJITHATË DO TË JU BËJM SË BASHKU ME STUDENT TJERË. SHUMË SUKSESE!

Warning: A non-numeric value encountered in /home/agronk98/public_html/wp-content/themes/work-travel-company/fw/core/core.reviews.php on line 210

Discover America – Kosova

Discover Amerika është partner me sponsorin me të madh të J-1 vizës në shkëmbimin kulturorë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, CIEE e cila operon që nga viti 1947 njihet si lider në shkëmbimin kulturore ndërkombëtar për më shumë se 70 vite. Ne punojmë ekskluzivisht me partnerin tonë CIEE që nga viti 2007, dhe jemi kompania e parë në Kosovë që ofron studentëve përvojën e shkëmbimit kulturorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërsa ne jemi liderë në programin Work and Travel në Kosovë, gjithashtu përmes partnerin tonë CIEE, ne jemi të përkushtuar për të siguruar një cilësi të lartë të shërbimit, ku të mësuarit dhe përvoja e studentit janë parime primare për ne. Discover America ofron programe si Work and Travel, High School Exchange, Programe Universitare jashtë vendit, Internshipe dhe Zhvillimit të Karrierës. Ne bëjmë çmos për të sjellë studentët të dalluar në programet tona, dhe jemi selektiv në baza të arritjeve akademike, nivelit komunikues në gjuhën angleze, si dhe tiparet personale. Programet kulturore japin mundësi të jashtëzakonshme studentëve për zhvillim personal dhe krijim të bazës për një karrierë të suksesshme në të ardhmen. Programi Work and Travel USA është program i shkëmbimit kulturorë, i rregulluar dhe i administruar nga sekcioni për çështje arsimore dhe kulturore të departamentit të shtetit Amerikan.

Studentë, tani është koha të aplikoni në Programin Discover America Work and Travel USA për verën 2019

Ejani në zyret tona për tu parakualifikuar dhe rezervuar vendin tuaj në Programin Work and Travel 2019.

Panairet e rradhës më i madhi në regjion mbahet me 17 dhe 18 Shkurt në Swiss Diamond.

– REZERVIMI I VENDEVE PËR PANAIRIN KRYESOR ME 17/18 SHKURT – KA FILLUAR

Data e fundit për të rezervuar vendin është 15 Shkurti, vendet mund të nxinen para kësaj date!

MBI 83 KOMPANI AMERIKANE ME MBI 300 OFERTA PUNE – VETËM 170 STUDENTËT E PARË MUND TE MARRIN PJESË – FIRST COME FIRST SERVE!

 

NËSE JENI ME SHOKË/SHOQE JU MUND TË PUNONI TEK PUNËDHËNËSI I NJËTË, OSE NËSE JENI VETË NE MEGJITHATË DO TË JU BËJM SË BASHKU ME STUDENTËT TJERË. SHUMË SUKSESE!

Lista e kompanive që do të punësojn studentët kosovar me 17 dhe 18 Shkurt

Number Employer Community City State
1 Aramark South Lake Powell The Great Southwest Page AZ
2 Aramark Yosemite National Park California Yosemite CA
3 Atlantic Sands Hotel Rehoboth Beach & The Delaware Shore Rehoboth Beach DE
4 Bandanas Mexican Grille New Jersey Shore Wildwood Crest NJ
5 Bed Bath and Beyond at 621 Iyannough Road Cape Cod Hyannis MA
6 Boardwalk SID Management Corporation New Jersey Shore Wildwood NJ
7 Bransons Best Restaurants CiCis Pizza Branson Lakes Area Branson MO
8 Brons Beach Carts Texas Port Aransas TX
9 Bryce Resort Historic Virginia Basye VA
10 Buckalews Restaurant and Tavern New Jersey Shore Beach Haven NJ
11 Bum Rogers New Jersey Shore Seaside Park NJ
12 Chateau On The Lake Resort Branson Lakes Area Branson MO
13 C-Way Resort New York State Clayton NY
14 Delaware North Kings Canyon National Park California Kings Canyon National Park CA
15 Delaware North Tenaya Lodge at Yosemite California Fish Camp CA
16 DoubleTree by Hilton Atlantic Beach Oceanfront Coastal Carolina Atlantic Beach NC
17 Fat Ronnies Burger Bar Cape Cod Oak Bluffs MA
18 Forever Resorts Grand Canyon North Rim The Great Southwest North Rim AZ
19 Good Winds Seafood and Wine Bar, Rodanthe Outer Banks Rodanthe NC
20 Harris Teeter Amelia Island 34 Coastal Georgia Fernandina Beach FL
21 Harrison Group DoubleTree by Hilton Ocean City & MD Resorts Ocean City MD
22 Harrison Group Hilton Oceanfront Suites Ocean City & MD Resorts Ocean City MD
23 Harrison Group Holiday Inn Oceanfront 67th Street Ocean City & MD Resorts Ocean City MD
24 Harrison Group Surfbreak Oceanfront Virginia Beach Virginia Beach VA
25 Hometown Drive-In The Great Southwest Garden City UT
26 Hot Shots Imaging Wisconsin Dells Wisconsin Dells WI
27 Hotel Landing Minnesota Lakes Wayzata MN
28 Hyannis Inn Cape Cod Hyannis MA
29 Icy Strait Point Alaska Hoonah AK
30 Jay Peak Resort Northern New England Jay VT
31 Kentucky Kingdom Louisville Louisville KY
32 Kitty Hawk Kites Avon Outer Banks Avon NC
33 Kitty Hawk Kites Corolla at Timbuck II Outer Banks Corolla NC
34 Kitty Hawk Kites Hatteras Outer Banks Hatteras NC
35 Kitty Hawk Kites Rodanthe Outer Banks Rodanthe NC
36 Landrys Bubba Gump Shrimp Company Charleston Coastal Carolina Charleston SC
37 Landrys Joes Crab Shack Branson Branson Lakes Area Branson MO
38 Long Lake Hotel Corporation Dba Adirondack Hotel New York State Long Lake NY
39 Mackinac Cycle Bicycle Rental Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinac Island MI
40 Mackinac Island Bike Shop Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinac Island MI
41 Magic Fashion MI  Catch 22 Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
42 Magic Fashion MI  Ko Koes Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
43 Magic Fashion MI Mackinaw Clearance Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
44 Magic Fashion MI Sharkys Mackinaw Outfitters Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
45 Magic Fashion MI US Apparel Store Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
46 Midcoast Hospitality Newagen Seaside Inn Coastal Maine Southport ME
47 MNEG Concessions LLC Wisconsin Dells Wisconsin Dells WI
48 Murdicks Fudge Marthas Vineyard Cape Cod Edgartown MA
49 Nantucket Yacht Club Cape Cod Nantucket MA
50 Ober Gatlinburg Pigeon Forge & Gatlinburg Gatlinburg TN
51 Old Firehouse Winery Ohio Geneva-on-the-Lake OH
52 Panera Bread 12641 302 Ocean Gateway Ocean City & MD Resorts Ocean City MD
53 Pavilion Motor Lodge New Jersey Shore Ocean City NJ
54 Pizza World Branson Lakes Area Branson MO
55 Playlands Castaway Cove New Jersey Shore Ocean City NJ
56 Seafood Shanty Cape Cod Edgartown MA
57 Shaws Supermarket at Orleans 588 Cape Cod Orleans MA
58 Shaws Supermarkets at 1070 Iyannough Road Route 132 Cape Cod Hyannis MA
59 Spouting Rock Beach Association Rhode Island Newport RI
60 Stop and Shop Supermarket at Dennis 461 Cape Cod South Dennis MA
61 Stop and Shop Supermarket at Edgartown 422 Cape Cod Edgartown MA
62 Stop and Shop Supermarket at Falmouth 425 Cape Cod Falmouth MA
63 Stop and Shop Supermarket at Harwich 475 Cape Cod Harwich MA
64 Stop and Shop Supermarket at Hyannis 406 Cape Cod Hyannis MA
65 Stop and Shop Supermarket at Marstons Mills 66 Cape Cod Marstons Mills MA
66 Stop and Shop Supermarket at Mashpee 87 Cape Cod Mashpee MA
67 Stop and Shop Supermarket at Nantucket 2415 Cape Cod Nantucket MA
68 Stop and Shop Supermarket at Orleans 64 Cape Cod Orleans MA
69 Stop and Shop Supermarket at Provincetown 2403 Cape Cod Provincetown MA
70 Stop and Shop Supermarket at Sandwich 12 Cape Cod Sandwich MA
71 Stop and Shop Supermarket at Sandwich 470 Cape Cod Sandwich MA
72 Stop and Shop Supermarket at Wareham 474 Cape Cod East Wareham MA
73 Superior Shores Resort Minnesota Lakes Two Harbors MN
74 Surfside On The Lake New York State Lake George NY
75 Sweet Spot Mackinac Island & Michigan Summer Regions Mackinaw City MI
76 The Billings Hotel Northwest Mountain Resorts Billings MT
77 The Burgundy Inn Ocean City & MD Resorts Ocean City MD
78 The Clam Shack Northern New England Kennebunk ME
79 The Woo Hoo New Jersey Shore Beach Haven NJ
80 Vermont Tent Company Northern New England South Burlington VT
81 Welk Resort Branson Branson Lakes Area Branson MO
82 West Bay Beach Holiday Inn Resort Mackinac Island & Michigan Summer Regions Traverse City MI
83 West Dennis Sand Bar Cape Cod West Dennis MA

SUKSESE!

ËSHTË MIRË TË JESH I PARI!

 Shumë suksese ju dëshiron Discover America

Një falënderim i mrekullueshëm shkon për Ambasadën Amerikane në Prishtinë për përkrahjen e jashtëzakonshme ndaj studentëve nga Kosova në Programin Discover America Work and Travel.

Studentë, nëse dëshironi të ju bashkëngjiteni 150,000 studentëve nga mbarë bota në programin Work and Travel dhe të shijoni një verë të paharrueshme duke punuar dhe përjetuar kulturën dhe jetën amerikane gjatë verës 2019,  ejani në zyret e Discover America.

Apliko tani në zyret e Discover America dhe rezervo vendin tënd në Panairë!

  • Për më shumë në vizito zyret e Discover America. SUKSESE!

NËSE JENI ME SHOKË/SHOQE JU MUND TË PUNONI TEK PUNËDHËNËSI I NJËTË, OSE NËSE JENI VETË NE MEGJITHATË DO TË JU BËJM SË BASHKU ME STUDENTËT TJERË. SHUMË SUKSESE!

3 Steps To Start Travel

1
Select a Program
2
Apply
3
Receive

J-1 Visa

Enjoy a Trip You Remember Forever

Proud Of Our Work

0
Years of work
0
Happy students
0
US Employers

Panairi i rradhës mbahet edhe